Wejdź do świata natury!

W tegorocznych trendach wnętrzarskich króluje ekologia. W jaki sposób? Stawiamy ma jasne wnętrza, wypełnione roślinnością, a wszystkie meble i dodatki są wykonane z naturalnych materiałów, lub przybierają formy nawiązujące do natury.

Dotyczy to także drzwi, które są jednym z najważniejszych elementów naszego domu. Dlaczego drzwi są tak ważne? Drzwi stanowią nie tylko wejście do naszych pomieszczeń, właściwie wybrany model doskonale podkreśli charakter naszych wnętrz. Jakie są najmodniejsze modele tego roku? Jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne lakierowane – prostota i elegancja

Urządzając mieszkanie lub dom warto postawić na jasne drzwi lakierowane. Jest to jeden z najmodniejszych modeli drzwi w tym sezonie. Skrzydła w jasnych barwach nie tylko wyglądają elegancko, dodatkowo pomogą rozświetlić nam wnętrza, lecz także pomieszczenie, do którego będą prowadziły będzie wydawało się większe i weselsze!

Modele lakierowane stanowią doskonałą propozycję dla osób poszukujących prostoty. Mnogość dostępnych wzorów sprawia, że takie drzwi z pewnością dobrze sprawdzą się w wielu różnych przestrzeniach.

A może w kolorach natury?

Drzwi wewnętrzne mogą w doskonały sposób także nadać bardziej naturalnego charakteru naszemu domu. Jeżeli chcemy poczuć się jak w lesie warto zdecydować się na modele w naturalnych, drewnianych kolorach, które doskonale wpisują się w tegoroczne trendy.

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać drzwi wykonane z naturalnego drewna lub dobrej jakości drzwi płytowe w syntetycznej okleinie, która doskonale imituje prawdziwe drewno. Niezależnie od tego, na które modele się zdecydujemy, z pewnością staną się doskonałym uzupełnieniem naszego wymarzonego wystroju. Doskonale będą pasować do mebli z surowego drewna i ścian w kolorach natury.

drzwi Porta
drzwi Porta okleina naturalna

O czym jeszcze pamiętać?

Wybierając drzwi warto wziąć również pod uwagę rodzaj pomieszczenia, do którego będą prowadzić. Przeszklone modele doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach dziennych, czyli salonach, domowych biurach i pracowniach czy siłowniach.

Do sypialni i łazienek będą pasować drzwi pozbawione okien, aby jednak nie były nudne możemy wybrać modele z dekoracyjnymi, chromowanymi elementami, sprawdzą się one szczególnie dobrze, jeżeli planujemy urządzić nasze mieszkanie w nowoczesnym stylu.